A verseny folyamata

1. Fázis (február elejétől, május közepéig) - online jelentkezés, és casting

Az online jelentkezésről minden fontos információ megtalálható, itt a HELL Boxing Kings weboldalán.

Az online jelentkezési folyamatot követően indul casting, a szervezők által kiválasztott jelentkezők részvételével, akik a 4 súlycsoportban neveztek.

Casting mind a 10 országban, megtervezett helyszínen és fizikai erőnlétet, ügyességet felmérő feladatokkal. Ugyanakkor nem lesz még küzdelem a jelentkezők számára a casting során.

Súlycsoportonként egy országból 4 fő kerül kiválasztásra.

Minden súlycsoportban 3 versenyzőt a szervezők szakmai szempontok alapján választanak ki, míg a 4. versenyző bekerüléséről a közönségszavazatok fognak dönteni.

A szervező fenntartja magának a jogot a jelentkezési határidő meghosszabbítására – az online jelentkezések függvényében legfeljebb a casting események lezárásig, beleértve a casting eseményeken történő személyes jelentkezés és kiválasztás lehetőségét is – annak érdekében, hogy mind a 10 országban biztosított legyen a selejtezőkre a HELL Boxing Kings szakmai céljaival összhangban kiválasztott versenyzők létszáma.

2. Fázis (június közepén) – selejtező mérkőzések amatőr szabályok szerint – menetidő 3 x 3 perc

A 2. fázis helyszíne Magyarország lesz.

A 2. fázis végén továbbjut súlycsoportonként 8 fő.

A 2. fázisban 5 napos verseny keretén belül, súlycsoportonként maximum 40-es tábláról indulnak a versenyzők.

Ebben a fázisban a versenyzők maximum 3 mérkőzéssel már bekerülhetnek a 3. fázisba.

Az eredményes versenyzők kiemelésre kerülnek a 40-es táblán.

3. Fázis (november-december) – negyeddöntő, és elődöntő mérkőzések profi szabályok szerint – menetidő 4 x 3 perc

A 3. fázis helyszíne Magyarország lesz. A mérkőzések élő televíziós közvetítés mellett, a legmagasabb szakmai és technikai színvonalon kerülnek megrendezésre.

Súlycsoportonként 8 fő, a 4 súlycsoport összes versenyzői létszáma: 32 fő.

Ebben a fázisban 2 mérkőzéssel kerülnek be a versenyzők, a 4. fázisba, azaz a döntőbe.

A 3. fázisból továbbjut súlycsoportonként 2 fő a decemberi döntőbe.

A programba egyéb kategóriaként bekapcsolódnak a CELEB mérkőzések, 3 celeb súlycsoportban.

4. Fázis (december 22.) – döntő mérkőzések profi szabályok szerint – 6 x 3 perc

Döntő mérkőzések élő televíziós közvetítés mellett, a legmagasabb szakmai és technikai színvonalon kerülnek megrendezésre, várhatóan.

A miskolci helyszínen több ezres nézőszám várható. A helyszínen számos ismert sztár, sztársportoló, celeb, valamint kiemelt személy foglal majd helyet.

Várhatóan több millió néző a televíziókészülékek előtt!

Pénznyeremények (súlycsoportonként)

A selejtezők, negyeddöntők és elődöntők során az egyes mérkőzéseket követően a mérkőzésen résztvevő versenyzők ún. meccspénzre válnak jogosulttá. A mérkőzés eredményétől függően ennek összege: 1 000 USD a vesztes, és 1 500 USD a győztes versenyző esetében eseményenként, ezzel támogatva a versenyzők utazási és egyéb költségeit!

III. helyezettek: 10 000 USD!

II. helyezettek: 30 000 USD!

I. helyezettek: 100 000 USD!

A résztvevő versenyzők a meccspénzen és az I-III. helyezetteknek járó pénznyereményen felül további költségtérítésre, díjazásra nem jogosultak.